x

Tények és hiedelmek a hajápolással kapcsolatban

Tények és hiedelmek a hajápolással kapcsolatban

Kevesen tudják, hogy minden ember minden nap legkevesebb átlag 100 szál hajat veszít ­ természetes úton.

A fejbőr ugyanis automatikusan cseréli a hajszálakat, és minden kihullott darab helyett újat növeszt. Ha ritkán mosunk hajat, a már lazulóban lévő hajszálakat az erőteljes mosás kiemeli helyükből, és így több napi mennyiségtől előre megszabadulhatunk. A lefolyóban talált hajszálak tehát nem jelentenek feltétlenül hajhullást.

A sérült hajszálak sokkal hajlamosabbak az elektrosztatikus feltöltődésre (szikrázás, pattogás), mint az egészségesek, mert a károsodott hajszálak esetében az egyébként nem elérhető belső kéregállomány, mely eleve töltéssel rendelkezik, érintkezésbe kerül a külvilággal.

Nemrégiben került tudósok érdeklődésének középpontjába, hogy bár a hajszál már nem él, mégis "élő felvételt" hordoz magában azokról a hatásokról, melyek az őt kinövesztő szervezetet érték növekedésének mintegy ezer napja során. A hajszál fény- vagy elektronmikroszkópos vizsgálatával számtalan öröklött és szerzett rendellenesség kimutatható.

Magyarországon az egy főre jutó heti hajmosási átlag kevesebb, mint kettő, míg ugyanez a mutató Nyugat-Európában 4-5, az Egyesül Államokban pedig 8-9 körül alakul.

Ne próbáljuk hajunkat szárazra dörzsölni vagy erőszakosan kifésülni mosás után, mert a hajszálak nedves állapotban a legsérülékenyebbek!

Ne szárítsuk forró levegővel a hajunkat, és ne használjunk hajsütővasat sem, mert a hajszálakat a belsejükben hirtelen elpárolgó víztartalom szétroncsolja!

Ne használjunk dauerhoz és szőkítéshez vegyszereket, mert ezek az agresszív kemikáliák szétmarják a hajszálak anyagát, az pedig semmivel sem regenerálható!

Kapcsolódó Tartalom
  • 

    Téma szerint

    • Hajtrükkök


      Alig akad olyan ember, akinek a haja mindenféle segítség nélkül is éppen olyan, amilyet szeretne. Az emberek 90 százaléka panaszkodik korpás, zsíros vagy egyéb módon károsodott hajára, a...

  •