Az újbegyből vett friss vérmintát a szemünk előtt helyezik be egy ultramikroszkóp alá, amit egy számítógéppel kapcsoltak össze, s annak képernyőjén mi magunk is nyomon követhetjük a vér útját és elemzését, láthatjuk az esetleges elváltozásokat, amire a vizsgálatot végző orvos felhívja a figyelmünket.
A vércsepp analízis kimutatja a szervezet sav-bázis egyensúlyát, aminek felborulása a salakanyagok felhalmozódását jelzi, a vitaminok és ásványi anyagok jelenlétét, vagy hiányát. A sav-bázis egyensúly felborulására különféle méregtelenítő gyógymódokat ajánlanak, a vitaminoknál és ásványi anyagoknál pedig pontosan fel tudják mérni, melyikből szükséges a pótlás. A kielemezett leletet a gép tárolja, s a kúra utáni, többnyire már ingyenes kontrolnál össze tudják hasonlítani, mennyire volt hatékony a javasolt kúra.
A vizsgálat előtt három órával már nem tanácsos enni, viszont fontos a megfelelő folyadék bevitel, akár még a vizsgálat megkezdése előtt is ihatunk egy csésze gyógyteát, vagy ásványvizet, és ha van érdemes a korábbi orvosi leleteinket is magunkkal vinni. Fél órát szánjuk rá.


